W dzisiejszych czasach wszyscy bez wyjątku mamy dostęp do internetu. Korzystają z niego zarówno dzieci jak i dorośli. Stał się on integralną częścią naszego życia i korzystamy z niego w wielu sytuacjach. Wiele osób szczególnie upodobało sobie robienie zakupów za pośrednictwem internetu. Jest to niezwykle szybki i wygodny sposób posiadający właściwie tylko i wyłącznie same zalety. Przez internet możemy kupić dosłownie wszystko: począwszy od ubrań i butów, poprzez sprzęt gospodarstwa domowego, a na meblach czy żywności kończąc.

W sieci działa też wiele różnego rodzaju księgarni wysyłkowych. Za ich pośrednictwem możemy nie tylko uzupełnić biblioteczkę o ulubione pozycje, ale także kupić dzieciom książki do szkoły. W internecie znaleźć możemy różne rodzaje księgarni. Istnieją takie, które oferują dosłownie wszystko: beletrystykę, książki dla dzieci, pozycje naukowe i specjalistyczne, książki do nauki języków obcych, atlasy i wiele różnego rodzaju literatury. Są i takie, które oprócz książek, sprzedają na przykład artykuły papiernicze i piśmiennicze: zeszyty, długopisy, kolorowanki, kredki, farby i wiele podobnych produktów. W takim miejscu możemy skompletować dziecku całą wyprawkę do szkoły nie wychodząc z domu. Zaoszczędzimy w ten sposób nie tylko czas, ale i pieniądze, bo niewątpliwą zaletą wielu (choć oczywiście nie wszystkich) księgarni internetowych jest stosunkowo niska cena oferowanych przez nie produktów.

W sieci znajdziemy też wiele specjalistycznych księgarni, posiadających duży wybór pozycji z jednej branży. Wymienić tutaj można księgarnie logopedyczne, z których korzystają nie tylko logopedzi, ale i rodzice mający dzieci z problemami mowy, księgarnie językowe, gdzie znajdziemy wszystko, co niezbędne do nauki języków obcych, a także księgarnie naukowe, z literaturą dla dzieci, czy wiele innych tego rodzaju.